A fahéj fűszernövényként közkedvelt, de gyógyhatásairól kevesen hallottak. Az ókorban még aranyárban mérték, de manapság már fillérekért hozzájuthatunk.
A fahéj kalciumban, mangánban, rostokban bővelkedik, de vitamin, illetve aminosav-tartalma is jelentős. Hatékony antioxidáns. Erősíti az immunrendszert. Segít semlegesíteni a rákot, gyulladásokat, érrendszeri rendellenességeket okozó és a sejtek öregedését gyorsító szabad gyököket. Enyhíti az influenza és a megfázás tüneteit.
A fahéj remek vírus-, baktérium- és gombaölő tulajdonságokkal rendelkezik, ezért számos fogkrém és szájvíz alapanyaga. Megszünteti a rossz emésztés miatt jelentkező szájszagot. A fahéj a húgyutak fertőzéséért és gyulladásáért felelős Candida albicans gomba és az Escherichia coli baktérium egyik természetes ellenszere. Hatékonyan gátolja a gyomorfekélyt és a gyomorrákot okozó Helicobacter pylori szaporodását.
Az emésztőrendszert hatékonyan fertőtleníti, nyugtatja a beleket és a gyomrot. Csökkenti a hányingert, a puffadást és a hasmenést. Rostjai enyhítik az irritábilis bél szindróma tüneteit, megszabadítanak a székrekedéstől. Kitisztítják a bélrendszert a mérgektől és közreműködnek a lerakódott káros salakanyagok eltávolításában. A fahéj bizonyítottan csökkenti a vastagbélrák kockázatát.
A fahéj a triglicerid és a rossz koleszterin mennyiségét is szabályozza. Ez rakódik le az érfalakra és így akadályozza a vér megfelelő áramlását. Segít a megelőzni a szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulását. Támogatja a 2-es típusú cukorbetegség kezelését, napi fogyasztása csökkenti a vércukor szintjét, javítja az inzulin aktivitást, így a cukor megfelelő mennyiségben jut a sejtekbe.
A fahéj fertőtlenítő hatású. Ha a megtisztított sebet beszórjuk őrölt fahéjjal, elősegítjük a gyors és zavartalan sebgyógyulást.