Nemcsak finom püré készíthető belőle, de szervezetünk is rendkívül hálás lesz érte, ha spenótot fogyasztunk!
A magzat óvására
Mivel a spenót remek folsavforrás, így a várandósság ideje alatt a kismamák bátran fogyasszák! Magas antioxidáns tartalma miatt szuperélelmiszernek számít, jó tudni azonban, hogy a legjobb nyersen fogyasztani, hogy az értékes tápanyagok megmaradjanak.
Lúgosításra
A spenót kitinű méregtelenítő, serkenti az anyagcserét és B-vitamin-tartalmának köszönhetően segít az optimális fehérje-, szénhidrát-, zsír-anyagcsere folyamatok fenntartásában. Szuperélelmiszerként lúgosító hatásának köszönhetően a különböző gombás megbetegedések esélyét is csökkenti és a depresszív időszakoknak is búcsút inthetünk.
Cukorbetegségre
A spenót amellett, hogy igazán jó ízű, képes szabályozni és csökkenteni a vércukorszintet. Fogyasztását követően nem kell számolnunk a farkasétvággyal, a cukorbetegek jóbarátja is lehet ez a zöldség.
Magas vérnyomásra
Segít kordában tartani a vérnyomást, így ha beépítjük az étrendünkbe és rendszeresen fogyasztjuk kisebb eséllyel fog az egekbe szökni. Karban tartja a szívünket és az érrendszerünket, mindemellett leszámolhatunk a fáradékonysággal is.
Szemünk egészségére
A spenótban található jótékony flavonoidok nem csak az immunrendszerünket támogatják, hanem szemünkre is jó hatást gyakorolnak: ha rendszeresen fogyasztunk spenótot nagyobb eséllyel és tovább őrizzük meg szemeink egészségét.