Ingerlékenység, állandó fáradtságérzet, hasmenés? Ezek a gyógynövények a leghatásosabbak parazita ellen! Hiába étkezik megfelelően, és szedi a vitaminokat, mégsem érzi magát egészségesnek? Ennek oka parazitafertőzés is lehet: az állandó fáradtság, az emésztési zavarok, az ingerültség, a bőrproblémák paraziták jelenlétére is utalhatnak. A paraziták elvonják az ételekből az értékes vitaminokat, tápanyagokat, így szervezetünk azért, hogy pótolja ezeket, egyre több ételt kíván, de a végeredmény csak üres kalória lesz. A paraziták jellemzően fertőzött élelmiszerekkel, mosatlan gyümölcsökkel jutnak a szervezetünkbe, de a házi kedvencek is hordozhatják, terjeszthetik őket.
Hogyan szabadulhatunk meg a parazitáktól?
Fontos, hogy már a megelőzésre is nagy figyelmet fordítsunk, és alaposan tisztítsuk meg a zöldségeket, gyümölcsöket,mossuk meg a kezünket, mielőtt eszünk, vagy a szánkhoz, szemünkhöz érünk. De ha a paraziták már beférkőztek szervezetünkbe, használjuk a gyógynövények és a méregtelenítés erejét!
A parazita ellen máris sokat tettünk, ha megvonjuk fő tápanyagait, a cukrot és a szénhidrátokat, vagyis átmenetileg, a minimálisra szorítjuk ezek mennyiségét. Méregtelenítsünk, és tisztítsuk meg vastagbelünket a salakanyagoktól, ugyanis, ha a bélrendszer egészséges, a paraziták is kisebb eséllyel tudnak megtelepedni.
Gyógynövények paraziták ellen
A grapefruitmag-kivonat a természet antibiotikuma, miközben a bélflórát is óvja, és a parazita ellen is nagy segítséget jelenthet. A savanyított élelmiszerek, mint amilyen a savanyú káposzta, a kombucha, vagy az almaeceta bennük található tejsavbaktériumoknak köszönhetően nem kímélik a parazitákat, és elősegítik a bélflóra egyensúlyának megőrzését. A tisztító gyömbér, az immunerősítő kókuszolaj, a probiotikus étrend-kiegészítők, és napi 1 gerezd nyers, vértisztító fokhagyma, valamint 1vöröshagyma fogyasztása szintén hozzájárul a paraziták eltávolításához!
Parazita ellen jó megoldás lehet az oregánó és a szegfűszeg is: illóolajukból csepegtessünk 2-3 cseppet egy pohár vízbe, adjunk hozzá frissen facsart citromlevet, és kortyolgassuk el! De az élősködők ellen hasznos az ánizs, az örménygyökér, a kutyabenge is, valamint a feketedió, a borókabogyó, a fertőtlenítő tárnicsgyökér és a papayalevélből készült tinktúra is.